pondelok 24. apríla 2017

LOREAL PURE CLAY GLOW MASK

Krásny deň Vám prajem. Určite každá z Vás postrehla všade objavujúce sa články  a reklamy o ílových maskách od Loreal. Mňa na začiatku až tak moc nezaujali, predsa len v reklamách sľubujú zázračné účinky rôznych produktov. No s odstupom času a po prečítaní pár recenzií či komentárov, ktoré boli väčšinou pozitívne som sa rozhodla vyskúšať aj ja aspoň jednu z týchto troch masiek. Dlho som si vyberala medzi intenzívnou čistiacou maskou (čiernou) alebo exofliačnou maskou (červená). Nakoniec som si vybrala červenú, no rada by som skúsila aj tú čiernu.


L'Oréal Paris Skin Expert Pure Clay exfoliačná maska, tak ako aj ostatné dve, obsahujú zmes troch očisťujúcich ílov:
- kaolin - vysoko účinný prírodný íl známy absorpciou nečistôt a prebytočného mazu
- montmorillonit - íl, ktorý je bohatý na minerály, eliminuje nedokonalosti
- marocný íl - očisťujúci íl s vysokou koncentráciou minerálov, pre rozjasnenie pleti

 Táto maska pri okamžitom použití sľubuje jemnejšiu, žiarivejšiu a hladšiu pleť. Pri týždennom používaní sú póry na pocit stiahnutejšie, textúra pleti zjemnená a s každým použitím je pleť vyhladená s rovnomerným, zdravým jasom.

V návode je odporúčané používať masku  3 krát do týždňa v tenkej vrstve na vyčistenú pleť, vynechať samozrejme okolie očí a pier a nechať pôsobiť 5 až 10 minút a zmyť teplou vodou. 


Môj názor: 
Myslím si, že používať 3 krát za týždeň túto masku je veľa. Pre moju pleť stačí, ak ju použijem raz za týždeň. Mám zmiešanú pleť, čiže v T-zone mastnejšia a na lícach suchšia. Pre mastnejšiu pleť by bolo možno vhodnejšie ju používať tak často, ale pre mňa nie. Keďže s touto maskou si viete urobiť hneď aj peeling, vďaka obsahu malých čiastočiek, tým ju trochu aj vysušuje. Ja som urobila chybu hneď na začiatku, že som si túto masku aplikovala po prvom použití ešte aj na druhý deň, čo bolo úplne zbytočné a tak zareagovala aj moja pleť. Ostala trochu začervenaná a cítila som menšie podráždenie, preto som ju hneď zmyla. Určite nie je vhodná pre suchú pleť. Teda ak ju použijem raz za týždeň, tak moju pleť moc nevysuší a po použití ostane krásne vyhladená a jemná na dotyk, takže svoj sľúbovaný účinok spĺňa. Tiež sa mi páči, že ju možno hneď využiť aj ako masku aj ako peeling, takže to máme 2 v 1, čo ale niekomu nemusí vyhovovať. :-) 


Masku si môžete zakúpiť napríklad aj na e-shope notino.sk momentálne v akcii za cenu 9,90 €, čo je skvelá cena, vzhľadom na obsah 50 ml a možnosť masku používať niekoľko krát, pretože jej je v balení fakt dosť.


1 komentár:

  1. O týchto Loreal maskách som už veľa čítala a tiež si ju plánujem kúpiť.

    AN Beauty Blog

    OdpovedaťOdstrániť